Amphenol Commercial Products L777SDDG50POL2RM5
L777SDDG50POL2RM5 picture photo
Mfg. Part Number
L777SDDG50POL2RM5
Brief Description
D-Sub Connector Plug, Male Pins 50 Position Through Hole Solder
Datasheet Download
L777SDDG50POL2RM5.pdf
Availability of L777SDDG50POL2RM5
QUANTITY
L777SDDG50POL2RM5 Order Process
Ship out your order
Specifications of L777SDDG50POL2RM5
Internal Part NumberEIS-L777SDDG50POL2RM5
TerminationSolder
FeaturesBoard Lock, Grounding Indents
Ingress Protection-
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Voltage Rating250V
Current Rating5A
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)L777SDDG50POL2RM5
Related LinksL777SDDG, L777SDDG50POL2RM5 Datasheet, Amphenol Commercial Products Distributor
L777SDDG50POL2RM5 Details Description
Related parts for L777SDDG50POL2RM5
RES SMD 412 OHM 0.02% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 34POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
SW MINI SNAP ACTION SPDT 5A 125V datasheet.pdf
IC ADC 16BIT SPI 833SPS 12DFN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 75W datasheet.pdf
RES 95.3 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
96 MATERIAL SHEET 2-3/4X1-1/2" datasheet.pdf
RF WIRELESS OPERATOR INTERFACE datasheet.pdf
1.27MM PF HDR SMT RDCD PEG RL SN datasheet.pdf