Amphenol Commercial Products L77DA15S1AUN
L77DA15S1AUN picture photo
Mfg. Part Number
L77DA15S1AUN
Brief Description
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 15 Position Through Hole, Right Angle Solder
Datasheet Download
L77DA15S1AUN.pdf
Availability of L77DA15S1AUN
QUANTITY
L77DA15S1AUN Order Process
Ship out your order
Specifications of L77DA15S1AUN
Internal Part NumberEIS-L77DA15S1AUN
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
Flange FeatureHousing/Shell (Unthreaded)
TerminationSolder
Features-
Ingress Protection-
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Voltage Rating300V
Current Rating7.5A
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)L77DA15S1AUN
Related LinksL77DA1, L77DA15S1AUN Datasheet, Amphenol Commercial Products Distributor
L77DA15S1AUN Details Description
Related parts for L77DA15S1AUN
DIODE SCHOTTKY 50V 15MA MINIMELF datasheet.pdf
CONN HEADER R/A .100 6POS 30AU datasheet.pdf
IC TXRX LEVEL SHIFT 3ST 56-VFBGA datasheet.pdf
MODEM V.92 DATA/FAX datasheet.pdf
EVAL MODULE FOR THS8135 datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPST-NC 5A 125V datasheet.pdf
CONN HDR BKWY VERT TIN 14POS datasheet.pdf
EXL UNITIZED WHEEL 12" 2A MED datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 22AWG BROWN 1000' datasheet.pdf
IC OSC CLOCK QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS .100" datasheet.pdf