Amphenol Commercial Products L77DA15SAJ4VFM
L77DA15SAJ4VFM picture photo
Mfg. Part Number
L77DA15SAJ4VFM
Brief Description
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 15 Position Through Hole, Right Angle Solder
Datasheet Download
L77DA15SAJ4VFM.pdf
Availability of L77DA15SAJ4VFM
QUANTITY
L77DA15SAJ4VFM Order Process
Ship out your order
Specifications of L77DA15SAJ4VFM
Internal Part NumberEIS-L77DA15SAJ4VFM
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
Flange FeatureMating Side; Female Screwlock (M3)
TerminationSolder
Features-
Ingress Protection-
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Voltage Rating300V
Current Rating7.5A
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)L77DA15SAJ4VFM
Related LinksL77DA15, L77DA15SAJ4VFM Datasheet, Amphenol Commercial Products Distributor
L77DA15SAJ4VFM Details Description
Related parts for L77DA15SAJ4VFM
33MH H SERIES LINE FILTER datasheet.pdf
CONN EDGE DUAL .156 PCB 36POS datasheet.pdf
MODULE FEMALE 3POS CRIMP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONN EDGECARD 98POS R/A .100 SLD datasheet.pdf
IC BUS BUFFER TRI-ST QD 14SOIC datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 1A 125V datasheet.pdf
ENCODER MODULE 3CH 500CPR 6MM datasheet.pdf
RES SMD 232 OHM 1% 1/16W 0603 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 66W datasheet.pdf
SENSOR PRES 10MBAR DIFF 5V SIP datasheet.pdf