Amphenol Commercial Products L77DA15SVF
L77DA15SVF picture photo
Mfg. Part Number
L77DA15SVF
Brief Description
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 15 Position Free Hanging (In-Line) Solder
Datasheet Download
L77DA15SVF.pdf
Availability of L77DA15SVF
QUANTITY
L77DA15SVF Order Process
Ship out your order
Specifications of L77DA15SVF
Internal Part NumberEIS-L77DA15SVF
Contact TypeSignal
Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
Flange FeatureMating Side; Female Screwlock (4-40)
TerminationSolder
Features-
Ingress Protection-
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Voltage Rating300V
Current Rating7.5A
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)L77DA15SVF
Related LinksL77DA, L77DA15SVF Datasheet, Amphenol Commercial Products Distributor
L77DA15SVF Details Description
Related parts for L77DA15SVF
FIXED IND 47UH 10.7A 16 MOHM TH datasheet.pdf
PATCH CORD SHEATH BANANA 39" BLK datasheet.pdf
IC ADC 10BIT 40MSPS LP 28-TSSOP datasheet.pdf
CAP CER 22UF 6.3V X5R 1210 datasheet.pdf
RES SMD 100K OHM 5% 1/4W 0805 datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 9 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 40A 115VAC 28VDC datasheet.pdf
FIXED IND 35.5NH 3A SMD datasheet.pdf
LED 4PLCC SMD datasheet.pdf
HOOK & LOOP ROLL 75'L 10. datasheet.pdf
RES SMD 3.3 OHM 5% 1W 2512 datasheet.pdf