Amphenol Commercial Products L77DAH15SAM4RM6VF2
L77DAH15SAM4RM6VF2 picture photo
Mfg. Part Number
L77DAH15SAM4RM6VF2
Brief Description
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 15 Position Through Hole, Right Angle Solder
Datasheet Download
L77DAH15SAM4RM6VF2.pdf
Availability of L77DAH15SAM4RM6VF2
QUANTITY
L77DAH15SAM4RM6VF2 Order Process
Ship out your order
Specifications of L77DAH15SAM4RM6VF2
Internal Part NumberEIS-L77DAH15SAM4RM6VF2
Contact TypeSignal
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
Flange FeatureMating Side; Female Screwlock (4-40)
TerminationSolder
FeaturesBoard Lock, Mounting Bracket
Ingress Protection-
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Voltage Rating300V
Current Rating7.5A
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)L77DAH15SAM4RM6VF2
Related LinksL77DAH15S, L77DAH15SAM4RM6VF2 Datasheet, Amphenol Commercial Products Distributor
L77DAH15SAM4RM6VF2 Details Description
Related parts for L77DAH15SAM4RM6VF2
CAP TANT 10UF 6.3V 20% 1206 datasheet.pdf
BERGSTIK II DR R/A RET datasheet.pdf
SENSOR 15PSI 1.2-20UNF-2A 4-20MA datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 5A 125V datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
IC REG LDO 2.5V 0.3A 6WSON datasheet.pdf
CAP CER 4.7UF 50V X7R 1210 datasheet.pdf
RES SMD 576 OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
HAR-BUS HM TOP TOOL HAR-BUS HM datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 11POS VERT 2.54MM datasheet.pdf