Amphenol Commercial Products L77DB25SAJ3
L77DB25SAJ3 picture photo
Mfg. Part Number
L77DB25SAJ3
Manufacturer
Product Category
D-Sub Connectors
Brief Description
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 25 Position Through Hole, Right Angle Solder
Datasheet Download
L77DB25SAJ3.pdf
Availability of L77DB25SAJ3
QUANTITY
L77DB25SAJ3 Order Process
Ship out your order
Specifications of L77DB25SAJ3
Internal Part NumberEIS-L77DB25SAJ3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductCommunication Solutions
Industrial Solutions
Standard Package200
Category Connectors, Interconnects
FamilyD-Sub Connectors
SeriesD
PackagingTray
Connector StyleD-Sub
Connector TypeReceptacle, Female Sockets
Number of Positions25
Number of Rows2
Shell Size, Connector Layout3 (DB, B)
Contact TypeSignal
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
Flange FeatureHousing/Shell (Unthreaded)
TerminationSolder
Features-
Shell Material, FinishSteel, Tin Plated
Contact FinishGold
Contact Finish Thickness8µin (0.20µm)
Ingress Protection-
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Voltage Rating300V
Current Rating7.5A
Housing MaterialThermoplastic, Glass Filled
ColorBlack
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)L77DB25SAJ3
Related LinksL77DB, L77DB25SAJ3 Datasheet, Amphenol Commercial Products Distributor
L77DB25SAJ3 Details Description
Related parts for L77DB25SAJ3
CONN HEADER .100 SINGL STR 35POS datasheet.pdf
CAP CER 0.33UF 10V X5R 0603 datasheet.pdf
FUSE 1250A 690V 2TN/80 AR UC datasheet.pdf
RES 20K OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 100W datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
RES CHAS MNT 5.62 OHM 1% 10W datasheet.pdf
RES 66K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 64KB FLASH 64TQFP datasheet.pdf
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 12V datasheet.pdf
TV 8C 8#16 PIN PLUG datasheet.pdf
IC PROM SER C-TEMP 3.3V 20-PLCC datasheet.pdf