Amphenol Commercial Products L77DB25STK
L77DB25STK picture photo
Mfg. Part Number
L77DB25STK
Brief Description
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 25 Position Through Hole Solder
Datasheet Download
L77DB25STK.pdf
Availability of L77DB25STK
QUANTITY
L77DB25STK Order Process
Ship out your order
Specifications of L77DB25STK
Internal Part NumberEIS-L77DB25STK
Contact TypeSignal
Mounting TypeThrough Hole
Flange FeatureHousing/Shell (Unthreaded)
Ingress Protection-
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Voltage Rating300V
Current Rating7.5A
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)L77DB25STK
Related LinksL77DB, L77DB25STK Datasheet, Amphenol Commercial Products Distributor
L77DB25STK Details Description
Related parts for L77DB25STK
SHUNT, ECON, PHBR15 AU, BLUE datasheet.pdf
JUMPER-H1503TR/A3048L/H1503TR 4" datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V 0.3A SOT23-6 datasheet.pdf
IC TXRX DUAL RS232 5V 16-SOIC datasheet.pdf
CONN HEADER 6 PWR 28SGL 3.18MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 150W datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 120V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 250W datasheet.pdf
IC FPGA 704 I/O 1517FBGA datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK R/A datasheet.pdf
CAP CER 2.2PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf