Amphenol Commercial Products L77DBG25SOL2RM8
L77DBG25SOL2RM8 picture photo
Mfg. Part Number
L77DBG25SOL2RM8
Brief Description
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 25 Position Through Hole Solder
Datasheet Download
L77DBG25SOL2RM8.pdf
Availability of L77DBG25SOL2RM8
QUANTITY
L77DBG25SOL2RM8 Order Process
Ship out your order
Specifications of L77DBG25SOL2RM8
Internal Part NumberEIS-L77DBG25SOL2RM8
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
Contact TypeSignal
Mounting TypeThrough Hole
Flange FeatureBoard Side (M3); Mating Side; Female Screwlock (M3)
Ingress Protection-
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Voltage Rating300V
Current Rating7.5A
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)L77DBG25SOL2RM8
Related LinksL77DBG2, L77DBG25SOL2RM8 Datasheet, Amphenol Commercial Products Distributor
L77DBG25SOL2RM8 Details Description
Related parts for L77DBG25SOL2RM8
CAP TANT 47UF 6.3V 20% 0805 datasheet.pdf
Connector Receptacle 16 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
CONN EDGECARD 70POS .100 EYELET datasheet.pdf
RES SMD 430 OHM 5% 1/32W 01005 datasheet.pdf
RES 2.26M OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS WALL MNT W/SKTS datasheet.pdf
CAP CER 680PF 6.3V X7R 01005 datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X30MM L-TAB T766 datasheet.pdf
LED XLAMP CXA WHITE datasheet.pdf
DIODE ZENER 4.3V 500MW SOD80 datasheet.pdf
CRYSTAL 25.000 MHZ 12PF SMT datasheet.pdf