Amphenol Commercial Products L77DC37S1APN
L77DC37S1APN picture photo
Mfg. Part Number
L77DC37S1APN
Brief Description
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 37 Position Through Hole, Right Angle Solder
Datasheet Download
L77DC37S1APN.pdf
Availability of L77DC37S1APN
QUANTITY
L77DC37S1APN Order Process
Ship out your order
Specifications of L77DC37S1APN
Internal Part NumberEIS-L77DC37S1APN
Contact TypeSignal
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
Ingress Protection-
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Voltage Rating300V
Current Rating7.5A
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)L77DC37S1APN
Related LinksL77DC3, L77DC37S1APN Datasheet, Amphenol Commercial Products Distributor
L77DC37S1APN Details Description
Related parts for L77DC37S1APN
IC SUPERVISOR MPU 16-DIP datasheet.pdf
OSCILLATOR XO 1.000MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
FUSE 6A 500V 14X51MM UL datasheet.pdf
CAP FILM 6800PF 10% 1KVDC RADIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 55POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
FILTER GEN PURPOSE 20A FASTON datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 50W datasheet.pdf
RES 226K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf