Amphenol Commercial Products L77DC37S1BON
L77DC37S1BON picture photo
Mfg. Part Number
L77DC37S1BON
Brief Description
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 37 Position Through Hole, Right Angle Solder
Datasheet Download
L77DC37S1BON.pdf
Availability of L77DC37S1BON
QUANTITY
L77DC37S1BON Order Process
Ship out your order
Specifications of L77DC37S1BON
Internal Part NumberEIS-L77DC37S1BON
Contact TypeSignal
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
Ingress Protection-
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Voltage Rating300V
Current Rating7.5A
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)L77DC37S1BON
Related LinksL77DC3, L77DC37S1BON Datasheet, Amphenol Commercial Products Distributor
L77DC37S1BON Details Description
Related parts for L77DC37S1BON
IC CONV A/D 16BIT DIFF 10-MSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 4POS .156 EXTENDER datasheet.pdf
CONN RECEPT R/A 100POS 1.27MM datasheet.pdf
BOX STEEL GRAY 16"L X 14"W datasheet.pdf
CABLE FLAT FLEX 1' 1MM 9POS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 75W datasheet.pdf
CAP TANT 0.1UF 20% 75V AXIAL datasheet.pdf
RES ARRAY 8 RES 220K OHM 9SIP datasheet.pdf
GT05 TOUCH SCREEN MONO GR/RD/OR datasheet.pdf
CAP CER 0.33UF 25V X8R 0805 datasheet.pdf
1500UF 420V 45X70MM 85C 5000H datasheet.pdf