Amphenol Commercial Products L77DCH37ST
L77DCH37ST picture photo
Mfg. Part Number
L77DCH37ST
Brief Description
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 37 Position Through Hole Solder
Datasheet Download
L77DCH37ST.pdf
Availability of L77DCH37ST
QUANTITY
L77DCH37ST Order Process
Ship out your order
Specifications of L77DCH37ST
Internal Part NumberEIS-L77DCH37ST
Mounting TypeThrough Hole
Flange FeatureBoard Side (4-40)
Ingress Protection-
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Voltage Rating300V
Current Rating7.5A
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)L77DCH37ST
Related LinksL77DC, L77DCH37ST Datasheet, Amphenol Commercial Products Distributor
L77DCH37ST Details Description
Related parts for L77DCH37ST
CONV DC/DC 10W DUL 12V +-12V SMD datasheet.pdf
CONN N JACK STR 50 OHM SOLDER datasheet.pdf
DIODE ZENER 16V 150MW 0603 datasheet.pdf
IC UART DUAL W/FIFO 36-TFBGA datasheet.pdf
CONV DC/DC 10A 2.5V 1.2V OUT SMD datasheet.pdf
RES 10M OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
LED ZENIGATA datasheet.pdf
CONN RCPT 35POS PNL MNT SKT datasheet.pdf