Amphenol Commercial Products L77DD50SOL2RM8
L77DD50SOL2RM8 picture photo
Mfg. Part Number
L77DD50SOL2RM8
Brief Description
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 50 Position Through Hole Solder
Datasheet Download
L77DD50SOL2RM8.pdf
Availability of L77DD50SOL2RM8
QUANTITY
L77DD50SOL2RM8 Order Process
Ship out your order
Specifications of L77DD50SOL2RM8
Internal Part NumberEIS-L77DD50SOL2RM8
Contact TypeSignal
Mounting TypeThrough Hole
Flange FeatureMating Side; Female Screwlock (4-40)
TerminationSolder
FeaturesBoard Lock
Ingress Protection-
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Voltage Rating300V
Current Rating7.5A
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)L77DD50SOL2RM8
Related LinksL77DD50, L77DD50SOL2RM8 Datasheet, Amphenol Commercial Products Distributor
L77DD50SOL2RM8 Details Description
Related parts for L77DD50SOL2RM8
CAP ALUM 47UF 20% 4V SMD datasheet.pdf
IC OPAMP GP 2.2MHZ 14SOIC datasheet.pdf
FIXED IND 3.3UH 6.9A 11.6 MOHM datasheet.pdf
FUSE 630A 1250V 2KN/110 AR CU datasheet.pdf
CONN RCPT 2 POS BOX MNT W/SKTS datasheet.pdf
FIXED IND 82UH 79MA 12 OHM SMD datasheet.pdf
RES 33.4K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 125V datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE datasheet.pdf
SCREW ASSEMBLY, THUMB datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 18POS PIN datasheet.pdf