Amphenol Commercial Products L77DDH50SAM4B
L77DDH50SAM4B picture photo
Mfg. Part Number
L77DDH50SAM4B
Brief Description
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 50 Position Through Hole, Right Angle Solder
Datasheet Download
L77DDH50SAM4B.pdf
Availability of L77DDH50SAM4B
QUANTITY
L77DDH50SAM4B Order Process
Ship out your order
Specifications of L77DDH50SAM4B
Internal Part NumberEIS-L77DDH50SAM4B
Contact TypeSignal
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
Flange FeatureBoard Side (4-40)
TerminationSolder
FeaturesMounting Brackets
Ingress Protection-
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Voltage Rating300V
Current Rating7.5A
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)L77DDH50SAM4B
Related LinksL77DDH, L77DDH50SAM4B Datasheet, Amphenol Commercial Products Distributor
L77DDH50SAM4B Details Description
Related parts for L77DDH50SAM4B
CAP CER 4.7UF 50V Y5V 1210 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 37POS SKT datasheet.pdf
IC CLK GEN FANOUT BUFFER 100TQFP datasheet.pdf
CAP FILM 16UF 10% 1.1KVDC RADIAL datasheet.pdf
CAP CER 10UF 16V X5R 1210 datasheet.pdf
DIODE ZENER 170V 1W DO204AL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 500W datasheet.pdf
FIXED IND 8.2UH 111MA 3.6 OHM datasheet.pdf
CAP CER 82PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 6POS PIN datasheet.pdf