Amphenol Commercial Products L77DFAG15SOL2RM5
L77DFAG15SOL2RM5 picture photo
Mfg. Part Number
L77DFAG15SOL2RM5
Brief Description
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 15 Position Through Hole Solder
Datasheet Download
L77DFAG15SOL2RM5.pdf
Availability of L77DFAG15SOL2RM5
QUANTITY
L77DFAG15SOL2RM5 Order Process
Ship out your order
Specifications of L77DFAG15SOL2RM5
Internal Part NumberEIS-L77DFAG15SOL2RM5
Contact TypeSignal
Mounting TypeThrough Hole
Flange FeatureBoard Side (M3)
TerminationSolder
FeaturesBoard Lock
Ingress Protection-
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Voltage Rating300V
Current Rating7.5A
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)L77DFAG15SOL2RM5
Related LinksL77DFAG1, L77DFAG15SOL2RM5 Datasheet, Amphenol Commercial Products Distributor
L77DFAG15SOL2RM5 Details Description
Related parts for L77DFAG15SOL2RM5
CONN EDGECARD 22POS .156 DIP SLD datasheet.pdf
SWITCH LEVER SPDT 11A SLD TERM datasheet.pdf
CAP TANT 82UF 10V 10% AXIAL datasheet.pdf
BOX ABS GRAY 1.97"L X 1.97"W datasheet.pdf
CONN RCPT CPC 7POS FREE SLD TAIL datasheet.pdf
TERM BLOCK 5.00MM 3POS datasheet.pdf
FUSE GLASS 4A 125VAC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 75W datasheet.pdf
RES SMD 3.3K OHM 5% 1/4W 0603 datasheet.pdf
RES 4K OHM 0.6W 0.01% RADIAL datasheet.pdf