Amphenol Commercial Products L77DFB25S1AON
L77DFB25S1AON picture photo
Mfg. Part Number
L77DFB25S1AON
Brief Description
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 25 Position Through Hole, Right Angle Solder
Datasheet Download
L77DFB25S1AON.pdf
Availability of L77DFB25S1AON
QUANTITY
L77DFB25S1AON Order Process
Ship out your order
Specifications of L77DFB25S1AON
Internal Part NumberEIS-L77DFB25S1AON
Connector TypeReceptacle, Female Sockets
Number of Positions25
Number of Rows2
Shell Size, Connector Layout3 (DB, B)
Contact TypeSignal
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
Flange FeatureHousing/Shell (Unthreaded)
TerminationSolder
Features-
Ingress Protection-
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Voltage Rating300V
Current Rating7.5A
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)L77DFB25S1AON
Related LinksL77DFB, L77DFB25S1AON Datasheet, Amphenol Commercial Products Distributor
L77DFB25S1AON Details Description
Related parts for L77DFB25S1AON
RES 680K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 33000UF 20% 80V SNAP datasheet.pdf
RES SMD 2.15KOHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 70POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CA 2MM OFNR 62.5/125,LC SEC RED datasheet.pdf
DIP CABLE M-F 8POS datasheet.pdf
BOARD ARM LINUX SGL A20 4GB datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPST 15A 125V datasheet.pdf
CONN PLUG 11POS INLINE SKT datasheet.pdf
EMITTER UV 325NM 40MA TO-39-2 datasheet.pdf