Amphenol Commercial Products L77SDA15S1ACH4F
L77SDA15S1ACH4F picture photo
Mfg. Part Number
L77SDA15S1ACH4F
Brief Description
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 15 Position Through Hole, Right Angle Solder
Datasheet Download
L77SDA15S1ACH4F.pdf
Availability of L77SDA15S1ACH4F
QUANTITY
L77SDA15S1ACH4F Order Process
Ship out your order
Specifications of L77SDA15S1ACH4F
Internal Part NumberEIS-L77SDA15S1ACH4F
Industrial Solutions
Standard Package100
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
Flange FeatureMating Side; Female Screwlock (4-40)
Contact FinishGold
Contact Finish ThicknessFlash
Ingress Protection-
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Voltage Rating250V
Current Rating5A
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)L77SDA15S1ACH4F
Related LinksL77SDA1, L77SDA15S1ACH4F Datasheet, Amphenol Commercial Products Distributor
L77SDA15S1ACH4F Details Description
Related parts for L77SDA15S1ACH4F
CORD ALLIG CLIP PATCH 18" BLACK datasheet.pdf
CAP CER 2.2UF 25V Y5V 0805 datasheet.pdf
CARD EDGE 72POS DL .100X.200 BLK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
RES SMD 16 OHM 5% 1/4W 0603 datasheet.pdf
CONN PLUG 19POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 3A 125V datasheet.pdf
LAPPING FILM ALUM OXIDE 11"X8.5" datasheet.pdf
PREMO-FLEX LGT 127 TYPED 33POS datasheet.pdf
CONN EDGE DUAL .050 TH 50POS datasheet.pdf
MOSFET N-CH 650V 16.1A TO-252 datasheet.pdf