Amphenol Commercial Products L77SDB25S1A4R
L77SDB25S1A4R picture photo
Mfg. Part Number
L77SDB25S1A4R
Brief Description
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 25 Position Through Hole, Right Angle Solder
Datasheet Download
L77SDB25S1A4R.pdf
Availability of L77SDB25S1A4R
QUANTITY
L77SDB25S1A4R Order Process
Ship out your order
Specifications of L77SDB25S1A4R
Internal Part NumberEIS-L77SDB25S1A4R
Industrial Solutions
Standard Package100
Connector TypeReceptacle, Female Sockets
Number of Positions25
Number of Rows2
Shell Size, Connector Layout3 (DB, B)
Contact TypeSignal
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
Flange FeatureBoard Side (4-40)
TerminationSolder
Features-
Shell Material, FinishSteel, Tin Plated
Contact FinishGold
Contact Finish ThicknessFlash
Ingress Protection-
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Voltage Rating250V
Current Rating5A
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)L77SDB25S1A4R
Related LinksL77SDB, L77SDB25S1A4R Datasheet, Amphenol Commercial Products Distributor
L77SDB25S1A4R Details Description
Related parts for L77SDB25S1A4R
IC REG BUCK 5V 0.5A 8SOIC datasheet.pdf
DIODE BRIDGE 124A 1600V PWS-C datasheet.pdf
SWITCH SLIDE SPDT 6A 125V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 200W datasheet.pdf
CAP ALUM 900UF 20% 63V SNAP datasheet.pdf
DIODE ARRAY SCHOTTKY 100V 8A TP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS .156" datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X20MM L-TAB T766 datasheet.pdf
CONN PLUG 37POS STRGHT SKT datasheet.pdf