Amphenol Commercial Products L77SDB25SOL2
L77SDB25SOL2 picture photo
Mfg. Part Number
L77SDB25SOL2
Manufacturer
Product Category
D-Sub Connectors
Brief Description
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 25 Position Through Hole Solder
Datasheet Download
L77SDB25SOL2.pdf
Availability of L77SDB25SOL2
QUANTITY
L77SDB25SOL2 Order Process
Ship out your order
Specifications of L77SDB25SOL2
Internal Part NumberEIS-L77SDB25SOL2
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductCommunication Solutions
Industrial Solutions
Standard Package100
Category Connectors, Interconnects
FamilyD-Sub Connectors
SeriesSD
PackagingTray
Connector StyleD-Sub
Connector TypeReceptacle, Female Sockets
Number of Positions25
Number of Rows2
Shell Size, Connector Layout3 (DB, B)
Contact TypeSignal
Mounting TypeThrough Hole
Flange FeatureHousing/Shell (Unthreaded)
TerminationSolder
Features-
Shell Material, FinishSteel, Tin Plated
Contact FinishGold
Contact Finish ThicknessFlash
Ingress Protection-
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Voltage Rating250V
Current Rating5A
Housing MaterialThermoplastic, Glass Filled
ColorBlack
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)L77SDB25SOL2
Related LinksL77SDB, L77SDB25SOL2 Datasheet, Amphenol Commercial Products Distributor
L77SDB25SOL2 Details Description
Related parts for L77SDB25SOL2
FLEX CABLE - AFF05G/AF05/AFE05T datasheet.pdf
IC DAC 10-BIT V-OUT I2C 8-MSOP datasheet.pdf
IC SW TELECOM HOT SWAP DUAL datasheet.pdf
IC REG LDO 3V 0.1A 8SO datasheet.pdf
IC SUPERVISOR CPU 32K EE 8-SOIC datasheet.pdf
RES SMD 806 OHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 38POS .100 EYELET datasheet.pdf
RES SMD 3.3K OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 30W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 100W datasheet.pdf
WP-SPIRAL PU C HF 14 datasheet.pdf
CAP ALUM 1500UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf