Amphenol Commercial Products L77SDB25SOL2G
L77SDB25SOL2G picture photo
Mfg. Part Number
L77SDB25SOL2G
Manufacturer
Product Category
D-Sub Connectors
Brief Description
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 25 Position Through Hole Solder
Datasheet Download
L77SDB25SOL2G.pdf
Availability of L77SDB25SOL2G
QUANTITY
L77SDB25SOL2G Order Process
Ship out your order
Specifications of L77SDB25SOL2G
Internal Part NumberEIS-L77SDB25SOL2G
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductCommunication Solutions
Industrial Solutions
Standard Package100
Category Connectors, Interconnects
FamilyD-Sub Connectors
SeriesSD
PackagingTray
Connector StyleD-Sub
Connector TypeReceptacle, Female Sockets
Number of Positions25
Number of Rows2
Shell Size, Connector Layout3 (DB, B)
Contact TypeSignal
Mounting TypeThrough Hole
Flange FeatureHousing/Shell (Unthreaded)
TerminationSolder
Features-
Shell Material, FinishSteel, Tin Plated
Contact FinishGold
Contact Finish ThicknessFlash
Ingress Protection-
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Voltage Rating250V
Current Rating5A
Housing MaterialThermoplastic, Glass Filled
ColorBlack
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)L77SDB25SOL2G
Related LinksL77SDB, L77SDB25SOL2G Datasheet, Amphenol Commercial Products Distributor
L77SDB25SOL2G Details Description
Related parts for L77SDB25SOL2G
IC NVSRAM 256KBIT 70NS 28EDIP datasheet.pdf
RES SMD 3.57K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 9 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 50W datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 120V datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPST 16A 125V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 300W datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE DPDT 2A 12V datasheet.pdf