Amphenol Commercial Products L77SDBG25S
L77SDBG25S picture photo
Mfg. Part Number
L77SDBG25S
Brief Description
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 25 Position Free Hanging (In-Line) Solder
Datasheet Download
L77SDBG25S.pdf
Availability of L77SDBG25S
QUANTITY
L77SDBG25S Order Process
Ship out your order
Specifications of L77SDBG25S
Internal Part NumberEIS-L77SDBG25S
Industrial Solutions
Standard Package100
Connector TypeReceptacle, Female Sockets
Number of Positions25
Number of Rows2
Shell Size, Connector Layout3 (DB, B)
Contact TypeSignal
Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
Flange FeatureBoard Side (M3)
TerminationSolder
Features-
Shell Material, FinishSteel, Tin Plated
Contact FinishGold
Contact Finish ThicknessFlash
Ingress Protection-
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Voltage Rating250V
Current Rating5A
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)L77SDBG25S
Related LinksL77SD, L77SDBG25S Datasheet, Amphenol Commercial Products Distributor
L77SDBG25S Details Description
Related parts for L77SDBG25S
RES 8.2K OHM 1/4W 5% AXIAL datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE SPST 200A 24V datasheet.pdf
RES 97.6K OHM 1/2W .5% AXIAL datasheet.pdf
IC CONSUMER ELEC SOLUTION 144BGA datasheet.pdf
RES SMD 62K OHM 0.1% 1/16W 0603 datasheet.pdf
SW ROLLER SPDT 22A SCREW 125V datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 2POS PIN datasheet.pdf
EM 150X datasheet.pdf
CONN EDGE DUAL .050 TH 130POS datasheet.pdf
Connector Header 64 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CAP CER 20PF 25V NP0 0402 datasheet.pdf