Amphenol Commercial Products L77TWD24W7SP3SYRM54
L77TWD24W7SP3SYRM54 picture photo
Mfg. Part Number
L77TWD24W7SP3SYRM54
Manufacturer
Product Category
D-Sub Connectors
Brief Description
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 24 (17 + 7 Power) Position Through Hole Solder
Datasheet Download
L77TWD24W7SP3SYRM54.pdf
Availability of L77TWD24W7SP3SYRM54
QUANTITY
L77TWD24W7SP3SYRM54 Order Process
Ship out your order
Specifications of L77TWD24W7SP3SYRM54
Internal Part NumberEIS-L77TWD24W7SP3SYRM54
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductCommunication Solutions
Industrial Solutions
Standard Package200
Category Connectors, Interconnects
FamilyD-Sub Connectors
SeriesTW
PackagingTray
Connector StyleD-Sub, Combo
Connector TypeReceptacle, Female Sockets
Number of Positions24 (17 + 7 Power)
Number of Rows2
Shell Size, Connector Layout5 (DD, D) - 24W7
Contact TypeSignal and Power
Mounting TypeThrough Hole
Flange FeatureBoard Side (4-40)
TerminationSolder
FeaturesBoard Lock
Shell Material, FinishSteel, Tin Plated
Contact FinishGold
Contact Finish Thickness16µin (0.40µm)
Ingress Protection-
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Voltage Rating300V
Current Rating7.5A
Housing MaterialThermoplastic
ColorBlack
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)L77TWD24W7SP3SYRM54
Related LinksL77TWD24W, L77TWD24W7SP3SYRM54 Datasheet, Amphenol Commercial Products Distributor
L77TWD24W7SP3SYRM54 Details Description
Related parts for L77TWD24W7SP3SYRM54
RES SMD 1.6K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN HEADER 24POS VERT GOLD datasheet.pdf
RES SMD 7.15K OHM 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN RCPT .100" 18POS SNGL TIN datasheet.pdf
CONN RCPT 14POS .100 SGL STR SMD datasheet.pdf
CONN PLUG 8POS RT ANG W/PINS datasheet.pdf
LED XLAMP COOL WHITE 5000K 2SMD datasheet.pdf
CONN HDR 2MM VERT W/SCREW 14POS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 250W datasheet.pdf
FIXED IND 11NH 640MA 120 MOHM datasheet.pdf
VARISTOR 162V 4.5KA ENCASED datasheet.pdf
CONN RCPT 18POS INLINE SKT datasheet.pdf