OSRAM Opto Semiconductors, Inc. LA E63B-CBEA-24-1-Z
LA E63B-CBEA-24-1-Z picture photo
Mfg. Part Number
LA E63B-CBEA-24-1-Z
Manufacturer
Product Category
LED Indication - Discrete
Brief Description
LED AMBER CLEAR 4PLCC SMD
Datasheet Download
LA E63B-CBEA-24-1-Z.pdf
Availability of LA E63B-CBEA-24-1-Z
QUANTITY
LA E63B-CBEA-24-1-Z Order Process
Ship out your order
Specifications of LA E63B-CBEA-24-1-Z
Internal Part NumberEIS-LA E63B-CBEA-24-1-Z
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)2 (1 Year)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Optoelectronics
FamilyLED Indication - Discrete
SeriesAdvanced Power TOPLED®
PackagingDigi-Reel®
ColorAmber
Lens ColorColorless
Lens TransparencyClear
Millicandela Rating-
Lens Style/SizeRound with Domed Top, 2.60mm
Voltage - Forward (Vf) (Typ)2.2V
Current - Test50mA
Viewing Angle30°
Mounting TypeSurface Mount
Wavelength - Dominant617nm
Wavelength - Peak624nm
Features-
Package / Case4-PLCC
Supplier Device Package4-PLCC
Size / Dimension3.20mm L x 2.80mm W
Height (Max)3.80mm
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LA E63B-CBEA-24-1-Z
Related LinksLA E63B-C, LA E63B-CBEA-24-1-Z Datasheet, OSRAM Opto Semiconductors, Inc. Distributor
LA E63B-CBEA-24-1-Z Details Description
Related parts for LA E63B-CBEA-24-1-Z
CONN EDGECARD 86POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 6POS VERT 3.5MM datasheet.pdf
RES SMD 38.3KOHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONV DC/DC 20W 40-160VIN 24VOUT datasheet.pdf
Crystal 48.0000MHz 30ppm 18pF 60 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 400W datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf
ELECTRONIC HOUSING PCB INSERTION datasheet.pdf
RJ45 RA SHIELDED WITH LED datasheet.pdf
CONDUCTOR PUNCH datasheet.pdf
HDR ASSY VERT DBL ROW datasheet.pdf
FAN AXIAL 60X15MM 24VDC datasheet.pdf