OSRAM Opto Semiconductors, Inc. LA E6SF-BACA-24-1-ZI
LA E6SF-BACA-24-1-ZI picture photo
Mfg. Part Number
LA E6SF-BACA-24-1-ZI
Manufacturer
Product Category
LED Indication - Discrete
Brief Description
LED AMBER CLEAR 4PLCC SMD
Datasheet Download
LA E6SF-BACA-24-1-ZI.pdf
Availability of LA E6SF-BACA-24-1-ZI
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
LA E6SF-BACA-24-1-ZI Order Process
Ship out your order
Specifications of LA E6SF-BACA-24-1-ZI
Internal Part NumberEIS-LA E6SF-BACA-24-1-ZI
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)2 (1 Year)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
Category Optoelectronics
FamilyLED Indication - Discrete
SeriesAdvanced Power TOPLED®
PackagingTape & Reel (TR)
ColorAmber
Lens ColorColorless
Lens TransparencyClear
Millicandela Rating2675mcd
Lens Style/SizeRound with Flat Top, 2.40mm
Voltage - Forward (Vf) (Typ)2.15V
Current - Test50mA
Viewing Angle120°
Mounting TypeSurface Mount
Wavelength - Dominant617nm
Wavelength - Peak624nm
Features-
Package / Case4-PLCC
Supplier Device Package4-PLCC
Size / Dimension3.20mm L x 2.80mm W
Height (Max)2.10mm
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LA E6SF-BACA-24-1-ZI
Related LinksLA E6SF-BA, LA E6SF-BACA-24-1-ZI Datasheet, OSRAM Opto Semiconductors, Inc. Distributor
LA E6SF-BACA-24-1-ZI Details Description
Related parts for LA E6SF-BACA-24-1-ZI
AC/DC CONVERTER 5.1V +/-12V 50W datasheet.pdf
IC LED Driver Linear Multi-Step Dimming 20mA Backlight TSOT-23-6 datasheet.pdf
Connector Receptacle, Bottom Entry 3 Position 0.100" (2.54mm) Tin Through Hole datasheet.pdf
RES 20 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 4.02M OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
DIN-POWER MH24+7MT-3 0C1-2 datasheet.pdf
CONN CLIP SENSOR ACTUATOR M12 datasheet.pdf
CONN HEADER 1MM 86POS datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X15MM R-TAB datasheet.pdf
DIODE ZENER 47V 500MW DO214AC datasheet.pdf
SENSOR TEMP RATIOMETRIC TO46-3 datasheet.pdf
FUSE LK CPS N 050A NRB 23" datasheet.pdf