Laird Technologies - Engineered Thermal Solutions LA-024-12-02-00-00
LA-024-12-02-00-00 picture photo
Mfg. Part Number
LA-024-12-02-00-00
Manufacturer
Product Category
Thermal - Thermoelectric, Peltier Assemblies
Brief Description
THERMOELECT ASSY LIQUID-AIR 2.4A
Datasheet Download
LA-024-12-02-00-00.pdf
Availability of LA-024-12-02-00-00
QUANTITY
LA-024-12-02-00-00 Order Process
Ship out your order
Specifications of LA-024-12-02-00-00
Internal Part NumberEIS-LA-024-12-02-00-00
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesThermoelectric Assemblies
Standard Package1
Category Fans, Thermal Management
FamilyThermal - Thermoelectric, Peltier Assemblies
SeriesLiquid
Heat Transfer TypeLiquid to Air
Power - Cooling24W
Current2.4A
Voltage12V
Fan LocationWarm Side
Power - Input29W
Operating Temperature-10°C ~ 48°C
Weight0.001 KG
Dimensions - Overall80mm L x 60mm W x 81mm H
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LA-024-12-02-00-00
LA-024-12-02-00-00 Details Description
Related parts for LA-024-12-02-00-00
RELAY TELECOM DPDT 2A 48V datasheet.pdf
CONN HEADER VERT .100 40POS 15AU datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 3A 8SOPWRPAD datasheet.pdf
MOSFET N-CH 700V 5A TO-220FP datasheet.pdf
CONTACT SOCKET COAX GOLD SIZE 16 datasheet.pdf
IC FPGA 119 I/O 256FBGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 50W datasheet.pdf
RES 20.5K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
RES 221 OHM 3/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X30MM R-TAB T412 datasheet.pdf
FIXED IND 2.2UH 5.15A 12 MOHM datasheet.pdf
BLACKFIN 400MHZ PROCESSOR datasheet.pdf