Littelfuse LA070URD30LI0315
LA070URD30LI0315 picture photo
Mfg. Part Number
LA070URD30LI0315
Manufacturer
Product Category
Electrical, Specialty Fuses
Brief Description
FUSE SEMICONDUCTOR 315A 700VAC
Datasheet Download
LA070URD30LI0315.pdf
Availability of LA070URD30LI0315
QUANTITY
LA070URD30LI0315 Order Process
Ship out your order
Specifications of LA070URD30LI0315
Internal Part NumberEIS-LA070URD30LI0315
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Circuit Protection
FamilyElectrical, Specialty Fuses
SeriesLA
Fuse TypeFast Acting
Voltage - Rated700VAC
Current315A
Package / CaseRectangular, Blade
Size / Dimension5.850" L x 1.575" W x 1.575" H (148.60mm x 40.00mm x 40.00mm)
Mounting TypeBolt Mount
Color-
Operating Temperature-
Melting I²t12
DC Cold Resistance-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LA070URD30LI0315
Related LinksLA070URD, LA070URD30LI0315 Datasheet, Littelfuse Distributor
LA070URD30LI0315 Details Description
Related parts for LA070URD30LI0315
LED YELLOW T1-3/4 QUAD RTANG PCB datasheet.pdf
CONN EDGECARD 14POS .100 EXTEND datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 125V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 99W datasheet.pdf
ANT DIPOL WRR 2.5GHZ RG113 IPEX datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
SENSOR PRES 50PSIA 0-100MV DIP datasheet.pdf
SERVO MOTOR datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 60V 2A SOD123FL datasheet.pdf