Littelfuse LA070URD30TTI0315
LA070URD30TTI0315 picture photo
Mfg. Part Number
LA070URD30TTI0315
Manufacturer
Product Category
Electrical, Specialty Fuses
Brief Description
FUSE SEMICONDUCTOR 315A 700VAC
Datasheet Download
LA070URD30TTI0315.pdf
Availability of LA070URD30TTI0315
QUANTITY
LA070URD30TTI0315 Order Process
Ship out your order
Specifications of LA070URD30TTI0315
Internal Part NumberEIS-LA070URD30TTI0315
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Circuit Protection
FamilyElectrical, Specialty Fuses
SeriesLA
Fuse TypeFast Acting
Voltage - Rated700VAC
Current315A
Package / CaseRectangular
Size / Dimension1.992" L x 1.575" W x 1.874" H (50.60mm x 40.00mm x 46.70mm)
Mounting TypeBolt Mount
Color-
Operating Temperature-
Melting I²t12
DC Cold Resistance-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LA070URD30TTI0315
Related LinksLA070URD, LA070URD30TTI0315 Datasheet, Littelfuse Distributor
LA070URD30TTI0315 Details Description
Related parts for LA070URD30TTI0315
CONN RECEPT 3POS 24AWG MTA100 datasheet.pdf
IC COMP ISOLATED SLF-PWRD 28SOIC datasheet.pdf
RES SMD 5.49K OHM 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS R/A .156 datasheet.pdf
RF CABLE SMA MRA/MRA RG316DS 36" datasheet.pdf
RES 2.49K OHM 7W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
CONN PLUG 24POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf
CONN HSNG RCPT IN-LINE 12POS PIN datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 3A SYNC 16QFN datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 19POS PIN datasheet.pdf
6500UF 10V 25.4X41.28 85C AXI datasheet.pdf