Littelfuse LA070URD31TTI0315
LA070URD31TTI0315 picture photo
Mfg. Part Number
LA070URD31TTI0315
Brief Description
FUSE SEMICONDUCTOR 315A 700VAC
Datasheet Download
LA070URD31TTI0315.pdf
Availability of LA070URD31TTI0315
QUANTITY
LA070URD31TTI0315 Order Process
Ship out your order
Specifications of LA070URD31TTI0315
Internal Part NumberEIS-LA070URD31TTI0315
Fuse TypeFast Acting
Voltage - Rated700VAC
Current315A
Package / CaseRectangular
Size / Dimension1.992" L x 2.000" W x 2.264" H (50.60mm x 50.80mm x 57.50mm)
Operating Temperature-
Melting I²t7.5
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LA070URD31TTI0315
Related LinksLA070URD, LA070URD31TTI0315 Datasheet, Littelfuse Distributor
LA070URD31TTI0315 Details Description
Related parts for LA070URD31TTI0315
IC CCD SIGNAL PROCESSOR 40-LFCSP datasheet.pdf
IC INVERTER DRIVE LCD BKLT 20DIP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100PS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 4POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CAP TANT 0.47UF 50V 5% 2312 datasheet.pdf
KIT EMULATOR FSICE FOR 9 datasheet.pdf
CONN HEADER 32POS 2MM R/A SMD datasheet.pdf
AC DRIVE, 575VAC 1HP 1.7A IP20 datasheet.pdf
OSC PROG 2.5NS 20PPM 2X2.5MM datasheet.pdf
IC OSC VCXO 25MHZ 6-CLCC datasheet.pdf