Littelfuse LA070URD32LI0900
LA070URD32LI0900 picture photo
Mfg. Part Number
LA070URD32LI0900
Brief Description
FUSE SEMICONDUCTOR 900A 700VAC
Datasheet Download
LA070URD32LI0900.pdf
Availability of LA070URD32LI0900
QUANTITY
LA070URD32LI0900 Order Process
Ship out your order
Specifications of LA070URD32LI0900
Internal Part NumberEIS-LA070URD32LI0900
Fuse TypeFast Acting
Voltage - Rated700VAC
Current900A
Package / CaseRectangular, Blade
Size / Dimension1.874" L x 2.362" W x 2.598" H (47.60mm x 60.00mm x 66.00mm)
Operating Temperature-
Melting I²t170
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LA070URD32LI0900
Related LinksLA070URD, LA070URD32LI0900 Datasheet, Littelfuse Distributor
LA070URD32LI0900 Details Description
Related parts for LA070URD32LI0900
IC SWITCH DUAL DPDT 16QFN datasheet.pdf
KNOB SKIRTED THERMOSET 1/4" datasheet.pdf
RES 8.66K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
DISPLAY 1DGT GREEN 1.0" CA datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
SENSOR 5MM 5-24VDC NPN datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 16A 250VAC 50VDC datasheet.pdf
RES 1.316K OHM 0.6W 0.05% RADIAL datasheet.pdf