Littelfuse LA070URD32TTI0400
LA070URD32TTI0400 picture photo
Mfg. Part Number
LA070URD32TTI0400
Brief Description
FUSE SEMICONDUCTOR 400A 700VAC
Datasheet Download
LA070URD32TTI0400.pdf
Availability of LA070URD32TTI0400
QUANTITY
LA070URD32TTI0400 Order Process
Ship out your order
Specifications of LA070URD32TTI0400
Internal Part NumberEIS-LA070URD32TTI0400
Fuse TypeFast Acting
Voltage - Rated700VAC
Current400A
Package / CaseRectangular
Size / Dimension1.992" L x 2.374" W x 2.638" H (50.60mm x 60.30mm x 67.00mm)
Operating Temperature-
Melting I²t15
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LA070URD32TTI0400
Related LinksLA070URD, LA070URD32TTI0400 Datasheet, Littelfuse Distributor
LA070URD32TTI0400 Details Description
Related parts for LA070URD32TTI0400
D-Sub Connector Plug, Male Pins 37 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
DGTL ISO 2.5KV GEN PURP 8SOIC datasheet.pdf
RES SMD 54.9K OHM 0.1% 0.4W 2010 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 13 Circuit 0.433" (11.00mm) datasheet.pdf
CAP CER 3300PF 16V X5R 0201 datasheet.pdf
RES 14.7 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CAP ARRAY 330PF 50V NP0 1206 datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 2850K 2SMD datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 14 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf