Littelfuse LA070URD33KI0500
LA070URD33KI0500 picture photo
Mfg. Part Number
LA070URD33KI0500
Brief Description
FUSE SEMICONDUCTOR 500A 700VAC
Datasheet Download
LA070URD33KI0500.pdf
Availability of LA070URD33KI0500
QUANTITY
LA070URD33KI0500 Order Process
Ship out your order
Specifications of LA070URD33KI0500
Internal Part NumberEIS-LA070URD33KI0500
Fuse TypeFast Acting
Voltage - Rated700VAC
Current500A
Package / CaseRectangular, Blade
Size / Dimension1.874" L x 2.933" W x 3.169" H (47.60mm x 74.50mm x 80.50mm)
Operating Temperature-
Melting I²t19
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LA070URD33KI0500
Related LinksLA070URD, LA070URD33KI0500 Datasheet, Littelfuse Distributor
LA070URD33KI0500 Details Description
Related parts for LA070URD33KI0500
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 50W datasheet.pdf
RES 10K OHM 1/10W .5% AXIAL datasheet.pdf
RES 2K OHM 7W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 619 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 61POS PIN datasheet.pdf
HEATSINK 57.9X60.96X11.43MM datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X15MM L-TAB T766 datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X30MM L-TAB T412 datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 20QFN datasheet.pdf
CAP FILM 0.0022UF 5% 1000VDC AXI datasheet.pdf