Littelfuse LA15QS1500128
LA15QS1500128 picture photo
Mfg. Part Number
LA15QS1500128
Brief Description
FUSE SEMICONDUCTOR 1500A 150VAC
Datasheet Download
LA15QS1500128.pdf
Availability of LA15QS1500128
QUANTITY
LA15QS1500128 Order Process
Ship out your order
Specifications of LA15QS1500128
Internal Part NumberEIS-LA15QS1500128
Fuse TypeFast Acting
Voltage - Rated150VAC, 150VDC
Current1.5kA
Package / CaseHockey Puck
Size / Dimension2.000" Dia x 1.886" L (50.80mm x 47.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LA15QS1500128
Related LinksLA15QS, LA15QS1500128 Datasheet, Littelfuse Distributor
LA15QS1500128 Details Description
Related parts for LA15QS1500128
RES SMD 150 OHM 5% 1W 1020 datasheet.pdf
IC ENCORE MCU FLASH 2K 8-QFN datasheet.pdf
IC LED Driver Linear 20mA Backlight 16-QSOP datasheet.pdf
RES SMD 150K OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
ADAPTER JTAG LINK 14-PIN datasheet.pdf
CONN HEADER 62POS .100" DL GOLD datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 8AWG ORANGE 1000' datasheet.pdf
STEEL INNER PANEL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 200W datasheet.pdf