Littelfuse LA15QS3004
LA15QS3004 picture photo
Mfg. Part Number
LA15QS3004
Brief Description
FUSE SEMICONDUCTOR 300A 150VAC
Datasheet Download
LA15QS3004.pdf
Availability of LA15QS3004
QUANTITY
LA15QS3004 Order Process
Ship out your order
Specifications of LA15QS3004
Internal Part NumberEIS-LA15QS3004
Fuse TypeFast Acting
Voltage - Rated150VAC, 150VDC
Current300A
Package / CaseCylindrical, Blade Terminal (Bolt)
Size / Dimension1.130" Dia x 1.161" L (28.70mm x 29.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LA15QS3004
Related LinksLA15Q, LA15QS3004 Datasheet, Littelfuse Distributor
LA15QS3004 Details Description
Related parts for LA15QS3004
CONN HEADER 9POS .100 R/A TIN datasheet.pdf
CONN SPRING 28POS SNGL .370 SMD datasheet.pdf
DIODE ARRAY SCHOTTKY 35V TO263AB datasheet.pdf
CONV DC/DC 7.5W 9-18VIN 15VOUT datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 29POS SKT datasheet.pdf
RES CHAS MNT 432 OHM 1% 5W datasheet.pdf
PLUGINLOW TEMP VERS SIDE ROTARY datasheet.pdf
RES 15.446 OHM 0.6W 0.1% RADIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS .100" datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 2.8V SMD datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 1.8V SMD datasheet.pdf
CAP FILM 560PF 5% 2000VDC RAD datasheet.pdf