Littelfuse LA15QS3004TI
LA15QS3004TI picture photo
Mfg. Part Number
LA15QS3004TI
Brief Description
FUSE SEMICONDUCTOR 300A 150VAC
Datasheet Download
LA15QS3004TI.pdf
Availability of LA15QS3004TI
QUANTITY
LA15QS3004TI Order Process
Ship out your order
Specifications of LA15QS3004TI
Internal Part NumberEIS-LA15QS3004TI
Fuse TypeFast Acting
Voltage - Rated150VAC, 150VDC
Current300A
Package / CaseCylindrical, Blade Terminal (Bolt)
Size / Dimension1.130" Dia x 1.161" L (28.70mm x 29.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LA15QS3004TI
Related LinksLA15QS, LA15QS3004TI Datasheet, Littelfuse Distributor
LA15QS3004TI Details Description
Related parts for LA15QS3004TI
CABLE LIMITER 500MCM 600V CU datasheet.pdf
CAP ALUM 120UF 20% 420V SNAP datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 24POS GOLD datasheet.pdf
CAP 1F -20% +80% 5.5V T/H datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X35MM L-TAB T766 datasheet.pdf
USB A-M TO A-F EXT CABLE 10FT datasheet.pdf
CONN VALVE PLUG 10M datasheet.pdf
TV 8C 8#20 PIN PLUG datasheet.pdf
TV 6C 6#22D PIN PLUG datasheet.pdf
TV 43C 23#20 20#16 PIN PLUG datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 15VIN 15VOUT datasheet.pdf