Lattice Semiconductor Corporation LA4128V-75TN144E
LA4128V-75TN144E picture photo
Mfg. Part Number
LA4128V-75TN144E
Manufacturer
Product Category
Embedded - CPLDs (Complex Programmable Logic Devices)
Brief Description
IC CPLD 128MC 7.5NS 144TQFP
Datasheet Download
LA4128V-75TN144E.pdf
Availability of LA4128V-75TN144E
QUANTITY
LA4128V-75TN144E Order Process
Ship out your order
Specifications of LA4128V-75TN144E
Internal Part NumberEIS-LA4128V-75TN144E
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package60
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyEmbedded - CPLDs (Complex Programmable Logic Devices)
SeriesLA-ispMACH
PackagingTray
Programmable TypeIn System Programmable
Delay Time tpd(1) Max7.5ns
Voltage Supply - Internal3 V ~ 3.6 V
Number of Logic Elements/Blocks-
Number of Macrocells128
Number of Gates-
Number of I/O96
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case144-LQFP
Supplier Device Package144-TQFP (20x20)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LA4128V-75TN144E
Related LinksLA4128V-, LA4128V-75TN144E Datasheet, Lattice Semiconductor Corporation Distributor
LA4128V-75TN144E Details Description
Related parts for LA4128V-75TN144E
RES SMD 75K OHM 0.05% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 196 OHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IC DSP 144-LQFP datasheet.pdf
CONN HEADER 10POS .100 R/A SMD datasheet.pdf
BOOK GETTING STARTED W/ARDUINO datasheet.pdf
IC ADC DUAL 250MSPS 64-QFN datasheet.pdf
CAP CER 3900PF 50V X7R RADIAL datasheet.pdf
IC OSC VCXO 155.52MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X10MM XCUT T412 datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 2.8V SMD datasheet.pdf
CAP CER 220PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf