IXYS Integrated Circuits Division LAA100PLTR
LAA100PLTR picture photo
Mfg. Part Number
LAA100PLTR
Manufacturer
Product Category
Solid State Relays
Brief Description
RELAY OPTOMOS 120MA DP-NO 8FLTPK
Datasheet Download
LAA100PLTR.pdf
Availability of LAA100PLTR
QUANTITY
LAA100PLTR Order Process
Ship out your order
Specifications of LAA100PLTR
Internal Part NumberEIS-LAA100PLTR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Relays
FamilySolid State Relays
SeriesLAA, OptoMOS®
PackagingTape & Reel (TR)
CircuitDPST (2 Form A)
Output TypeAC, DC
On-State Resistance25 Ohm
Load Current120mA
Voltage - Input1.2VDC
Voltage - Load0 ~ 350 V
Mounting TypeSurface Mount
Termination StyleGull Wing
Package / Case8-SMD (0.300", 7.62mm)
Supplier Device Package8-Flatpack
Relay TypeRelay
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LAA100PLTR
Related LinksLAA10, LAA100PLTR Datasheet, IXYS Integrated Circuits Division Distributor
LAA100PLTR Details Description
Related parts for LAA100PLTR
CONN RCPT 5POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 12VIN 15VOUT datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
CAP CER 100PF 1KV RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MINIMOD DC/DC 10V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 75W datasheet.pdf
HEAT SINK LED BLACK BRIDGELUX datasheet.pdf
RES 6.19M OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 12 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
SMA JACK STR BULKHEAD RG178 datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X12.7MM XCUT datasheet.pdf
FIXED IND 12UH 1.01A 289 MOHM datasheet.pdf