Taiyo Yuden LAL02VD100K
LAL02VD100K picture photo
Mfg. Part Number
LAL02VD100K
Brief Description
FIXED IND 10UH 160MA 2.5 OHM TH
Datasheet Download
LAL02VD100K.pdf
Availability of LAL02VD100K
QUANTITY
LAL02VD100K Order Process
Ship out your order
Specifications of LAL02VD100K
Internal Part NumberEIS-LAL02VD100K
Material - Core-
Inductance10µH
Tolerance±10%
Current Rating160mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)2.5 Ohm Max
Q @ Freq40 @ 7.96MHz
Frequency - Self Resonant24MHz
Operating Temperature-25°C ~ 105°C
Frequency - Test7.96MHz
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseAxial
Size / Dimension0.091" Dia x 0.134" L (2.30mm x 3.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LAL02VD100K
Related LinksLAL02, LAL02VD100K Datasheet, Taiyo Yuden Distributor
LAL02VD100K Details Description
Related parts for LAL02VD100K
CAP CER 100PF 16V NP0 0201 datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 7KB FLASH 44MQFP datasheet.pdf
RES SMD 16 OHM 0.25% 1/16W 0402 datasheet.pdf
TERMINAL BLK 23POS 5.08MM 45DEG datasheet.pdf
C/A MRJ21/MRJ21 GBE GRAY CMR datasheet.pdf
RES SMD 2.1K OHM 1% 3/4W 1210 datasheet.pdf
RES 43.7 OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
Connector Socket 9 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
TERMINAL BLOCK datasheet.pdf
LED SUPPLY CV AC/DC 81V 930MA datasheet.pdf