Taiyo Yuden LAL02VD150K
LAL02VD150K picture photo
Mfg. Part Number
LAL02VD150K
Brief Description
FIXED IND 15UH 145MA 2.8 OHM TH
Datasheet Download
LAL02VD150K.pdf
Availability of LAL02VD150K
QUANTITY
LAL02VD150K Order Process
Ship out your order
Specifications of LAL02VD150K
Internal Part NumberEIS-LAL02VD150K
Material - Core-
Inductance15µH
Tolerance±10%
Current Rating145mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)2.8 Ohm Max
Q @ Freq40 @ 2.52MHz
Frequency - Self Resonant20MHz
Operating Temperature-25°C ~ 105°C
Frequency - Test2.52MHz
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseAxial
Size / Dimension0.091" Dia x 0.134" L (2.30mm x 3.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LAL02VD150K
Related LinksLAL02, LAL02VD150K Datasheet, Taiyo Yuden Distributor
LAL02VD150K Details Description
Related parts for LAL02VD150K
IC TRANSCVR TRI-ST 8BIT 24SSOP datasheet.pdf
RELAY REED DPDT 250MA 5V datasheet.pdf
Connector Receptacle 54 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
HANDLE OFFSET 1/2" 7.87" datasheet.pdf
CONN MOD JACK 8P8C R/A SHIELDED datasheet.pdf
NPN O.C. W/CABLE datasheet.pdf
RES 17.8 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 191K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 16AWG RED 500' datasheet.pdf
BIG CHIP LED HB MODULE WHITE datasheet.pdf
Connector Socket 57 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf