Taiyo Yuden LAL03NA470K
LAL03NA470K picture photo
Mfg. Part Number
LAL03NA470K
Brief Description
FIXED IND 47UH 110MA 4.9 OHM TH
Datasheet Download
LAL03NA470K.pdf
Availability of LAL03NA470K
QUANTITY
LAL03NA470K Order Process
Ship out your order
Specifications of LAL03NA470K
Internal Part NumberEIS-LAL03NA470K
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
SeriesLA
PackagingBulk
Type-
Material - Core-
Inductance47µH
Tolerance±10%
Current Rating110mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)4.9 Ohm Max
Q @ Freq50 @ 2.52MHz
Frequency - Self Resonant6.3MHz
Operating Temperature-25°C ~ 105°C
Frequency - Test2.52MHz
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseAxial
Size / Dimension0.102" Dia x 0.276" L (2.60mm x 7.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LAL03NA470K
Related LinksLAL03, LAL03NA470K Datasheet, Taiyo Yuden Distributor
LAL03NA470K Details Description
Related parts for LAL03NA470K
IC REG SWTCHD CAP INV 20MA 8SOIC datasheet.pdf
IC DRIVER LO SIDE 50V 3A SOT-223 datasheet.pdf
IC CPLD 216MC 10NS 160PQFP datasheet.pdf
CURRENT TRANSFORMER UNIT 30CM datasheet.pdf
CONN HEADER STRT datasheet.pdf
TERM LOCK FOR 46394-0001 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .100" datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X15MM R-TAB datasheet.pdf
SINGLE M12 LONG PW 2M PNP NC datasheet.pdf
KIT LCD TOUCH 7" HMI datasheet.pdf