Taiyo Yuden LAL03TA391K
LAL03TA391K picture photo
Mfg. Part Number
LAL03TA391K
Brief Description
FIXED IND 390UH 55MA 22 OHM TH
Datasheet Download
LAL03TA391K.pdf
Availability of LAL03TA391K
QUANTITY
LAL03TA391K Order Process
Ship out your order
Specifications of LAL03TA391K
Internal Part NumberEIS-LAL03TA391K
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
SeriesLA
PackagingTray
Type-
Material - Core-
Inductance390µH
Tolerance±10%
Current Rating55mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)22 Ohm Max
Q @ Freq50 @ 796kHz
Frequency - Self Resonant2.4MHz
Operating Temperature-25°C ~ 105°C
Frequency - Test796kHz
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseAxial
Size / Dimension0.102" Dia x 0.276" L (2.60mm x 7.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LAL03TA391K
Related LinksLAL03, LAL03TA391K Datasheet, Taiyo Yuden Distributor
LAL03TA391K Details Description
Related parts for LAL03TA391K
FERRITE TUBULAR BEAD 3.18MM datasheet.pdf
CONN HOUSING 2.5MM 5POS datasheet.pdf
CONN PLUG 5POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
RES SMD 866K OHM 1/2W 1206 WIDE datasheet.pdf
RES 7.15K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
2MM MGRID HDR SMT DR W/OCAP datasheet.pdf
RES CHAS MNT 10K OHM 10% 114W datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X10MM XCUT T766 datasheet.pdf
FIXED IND 6.8UH 920MA 220 MOHM datasheet.pdf
DIODE ZENER 13V 500MW SOD80 datasheet.pdf