Taiyo Yuden LAL04KB470K
LAL04KB470K picture photo
Mfg. Part Number
LAL04KB470K
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 47UH 340MA 1.22 OHM TH
Datasheet Download
LAL04KB470K.pdf
Availability of LAL04KB470K
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
LAL04KB470K Order Process
Ship out your order
Specifications of LAL04KB470K
Internal Part NumberEIS-LAL04KB470K
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesLA
PackagingBulk
Type-
Material - Core-
Inductance47µH
Tolerance±10%
Current Rating340mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)1.22 Ohm Max
Q @ Freq45 @ 2.52MHz
Frequency - Self Resonant6.3MHz
Operating Temperature-25°C ~ 105°C
Frequency - Test2.52MHz
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseAxial
Size / Dimension0.157" Dia x 0.386" L (4.00mm x 9.80mm)
Height - Seated (Max)-
Supplier Device PackageAxial
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LAL04KB470K
Related LinksLAL04, LAL04KB470K Datasheet, Taiyo Yuden Distributor
LAL04KB470K Details Description
Related parts for LAL04KB470K
RELAY GEN PURPOSE SPDT 6A 120V datasheet.pdf
Connector Receptacle 56 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount, Right Angle datasheet.pdf
RES SMD 76.8 OHM 0.1% 0.4W 1206 datasheet.pdf
RES SMD 432K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES 1.05M OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 0.976 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
OSC XO 26.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
CONN PLUG 20POS INLINE W/PINS datasheet.pdf