Taiyo Yuden LAL04NA121K
LAL04NA121K picture photo
Mfg. Part Number
LAL04NA121K
Brief Description
FIXED IND 120UH 185MA 3.7 OHM TH
Datasheet Download
LAL04NA121K.pdf
Availability of LAL04NA121K
QUANTITY
LAL04NA121K Order Process
Ship out your order
Specifications of LAL04NA121K
Internal Part NumberEIS-LAL04NA121K
Material - Core-
Inductance120µH
Tolerance±10%
Current Rating185mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)3.7 Ohm Max
Q @ Freq55 @ 796kHz
Frequency - Self Resonant3.8MHz
Operating Temperature-25°C ~ 105°C
Frequency - Test796kHz
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseAxial
Size / Dimension0.157" Dia x 0.386" L (4.00mm x 9.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LAL04NA121K
Related LinksLAL04, LAL04NA121K Datasheet, Taiyo Yuden Distributor
LAL04NA121K Details Description
Related parts for LAL04NA121K
CONN EDGECARD 60POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC OP AMP GP 1.4MHZ RR 5TSOP datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 100POS BOX MT SCKT datasheet.pdf
DIE SET (SET OF 4) (MMT-AA-512) datasheet.pdf
CONN RCPT 2POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf
CONN RCPT 79POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf
RES CHAS MNT 1K OHM 1% 10W datasheet.pdf
CONN HDR 40POS 1.27MM SMD datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK 16POS 5.08MM datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
FUSE AUTO 60A 32VAC 10 PC datasheet.pdf