Taiyo Yuden LAL04NA180K
LAL04NA180K picture photo
Mfg. Part Number
LAL04NA180K
Brief Description
FIXED IND 18UH 430MA 770 MOHM TH
Datasheet Download
LAL04NA180K.pdf
Availability of LAL04NA180K
QUANTITY
LAL04NA180K Order Process
Ship out your order
Specifications of LAL04NA180K
Internal Part NumberEIS-LAL04NA180K
Material - Core-
Inductance18µH
Tolerance±10%
Current Rating430mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)770 mOhm Max
Q @ Freq50 @ 2.52MHz
Frequency - Self Resonant13MHz
Operating Temperature-25°C ~ 105°C
Frequency - Test2.52MHz
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseAxial
Size / Dimension0.157" Dia x 0.386" L (4.00mm x 9.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LAL04NA180K
Related LinksLAL04, LAL04NA180K Datasheet, Taiyo Yuden Distributor
LAL04NA180K Details Description
Related parts for LAL04NA180K
CONN HEADER 26PS 1.27MM SMD GOLD datasheet.pdf
7.2MM LOW PROFILE GUIDE datasheet.pdf
IC SWITCH DUAL SPDT 10TDFN datasheet.pdf
IC REG LDO 1.2V 20MA TSOT23-8 datasheet.pdf
CAP WRAP AROUND BRACKET OVAL datasheet.pdf
FIXED IND 220UH 260MA 2 OHM SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 8V 200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 132W datasheet.pdf
TRANSFORMER AUDIO BROADCAST datasheet.pdf
IC DAC COTS datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 3.2X2.5MM 3.3V datasheet.pdf