Taiyo Yuden LAL04NA181K
LAL04NA181K picture photo
Mfg. Part Number
LAL04NA181K
Brief Description
FIXED IND 180UH 165MA 4.6 OHM TH
Datasheet Download
LAL04NA181K.pdf
Availability of LAL04NA181K
QUANTITY
LAL04NA181K Order Process
Ship out your order
Specifications of LAL04NA181K
Internal Part NumberEIS-LAL04NA181K
Material - Core-
Inductance180µH
Tolerance±10%
Current Rating165mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)4.6 Ohm Max
Q @ Freq50 @ 796kHz
Frequency - Self Resonant3.3MHz
Operating Temperature-25°C ~ 105°C
Frequency - Test796kHz
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseAxial
Size / Dimension0.157" Dia x 0.386" L (4.00mm x 9.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LAL04NA181K
Related LinksLAL04, LAL04NA181K Datasheet, Taiyo Yuden Distributor
LAL04NA181K Details Description
Related parts for LAL04NA181K
GROMMET EDGE SLOT SS GREEN datasheet.pdf
CARD GUIDE DEEP 8.0" 0.08" BK datasheet.pdf
SENSOR 1500PSI 3/8-24 UNF 1-5V datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 200W datasheet.pdf
CONN PLUG 8POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf
CONN N FEM JACK BULKHEAD RG174 datasheet.pdf
CABLE 15COND 20AWG SHLD 500' datasheet.pdf
CAP ALUM 1UF 20% 315V RADIAL datasheet.pdf