Taiyo Yuden LAL04TB1R2M
LAL04TB1R2M picture photo
Mfg. Part Number
LAL04TB1R2M
Brief Description
FIXED IND 1.2UH 880MA 210 MOHM
Datasheet Download
LAL04TB1R2M.pdf
Availability of LAL04TB1R2M
QUANTITY
LAL04TB1R2M Order Process
Ship out your order
Specifications of LAL04TB1R2M
Internal Part NumberEIS-LAL04TB1R2M
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,500
SeriesLA
PackagingTape & Box (TB)
Type-
Material - Core-
Inductance1.2µH
Tolerance±20%
Current Rating880mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)210 mOhm Max
Q @ Freq50 @ 7.96MHz
Frequency - Self Resonant144MHz
Operating Temperature-25°C ~ 105°C
Frequency - Test7.96MHz
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseAxial
Size / Dimension0.157" Dia x 0.386" L (4.00mm x 9.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LAL04TB1R2M
Related LinksLAL04, LAL04TB1R2M Datasheet, Taiyo Yuden Distributor
LAL04TB1R2M Details Description
Related parts for LAL04TB1R2M
SINGLE TIE-POINT BLOCK (20/PKG) datasheet.pdf
MULTI-PAIR 10COND 26AWG 1000' datasheet.pdf
SENSOR PRESS DIFF 10" H2O 4SIP datasheet.pdf