Taiyo Yuden LAL04TB221K
LAL04TB221K picture photo
Mfg. Part Number
LAL04TB221K
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 220UH 155MA 5.1 OHM TH
Datasheet Download
LAL04TB221K.pdf
Availability of LAL04TB221K
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
LAL04TB221K Order Process
Ship out your order
Specifications of LAL04TB221K
Internal Part NumberEIS-LAL04TB221K
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,500
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesLA
PackagingTape & Box (TB)
Type-
Material - Core-
Inductance220µH
Tolerance±10%
Current Rating155mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)5.1 Ohm Max
Q @ Freq55 @ 796kHz
Frequency - Self Resonant3MHz
Operating Temperature-25°C ~ 105°C
Frequency - Test796kHz
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseAxial
Size / Dimension0.157" Dia x 0.386" L (4.00mm x 9.80mm)
Height - Seated (Max)-
Supplier Device PackageAxial
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LAL04TB221K
Related LinksLAL04, LAL04TB221K Datasheet, Taiyo Yuden Distributor
LAL04TB221K Details Description
Related parts for LAL04TB221K
CAP TANT 47UF 35V 10% 2917 datasheet.pdf
IC AMP QUAD PROGR TFT-LCD 24-QFN datasheet.pdf
LOW PASS FILTER 1890MHZ 0805 SMD datasheet.pdf
CAP FILM 6800PF 5% 1.6KVDC RAD datasheet.pdf
SENSOR 50PSI 1/8-27NPT .5-4.5V datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 4POS JAM NUT SCKT datasheet.pdf
CAP CER 470PF 50V X7R AXIAL datasheet.pdf
OSC XO 2.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
RES 1M OHM 1W 1% RADIAL datasheet.pdf
IC SUPERVISOR 1.9V 3-USP datasheet.pdf