Taiyo Yuden LAL04TB221K
LAL04TB221K picture photo
Mfg. Part Number
LAL04TB221K
Brief Description
FIXED IND 220UH 155MA 5.1 OHM TH
Datasheet Download
LAL04TB221K.pdf
Availability of LAL04TB221K
QUANTITY
LAL04TB221K Order Process
Ship out your order
Specifications of LAL04TB221K
Internal Part NumberEIS-LAL04TB221K
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,500
SeriesLA
PackagingTape & Box (TB)
Type-
Material - Core-
Inductance220µH
Tolerance±10%
Current Rating155mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)5.1 Ohm Max
Q @ Freq55 @ 796kHz
Frequency - Self Resonant3MHz
Operating Temperature-25°C ~ 105°C
Frequency - Test796kHz
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseAxial
Size / Dimension0.157" Dia x 0.386" L (4.00mm x 9.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LAL04TB221K
Related LinksLAL04, LAL04TB221K Datasheet, Taiyo Yuden Distributor
LAL04TB221K Details Description
Related parts for LAL04TB221K
HOOK-UP STRND 14AWG GRAY 100' datasheet.pdf
CONN HEADER 2MM SNGL R/A 30POS datasheet.pdf
RES SMD 9.53KOHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CAP ALUM 10UF 20% 50V SMD datasheet.pdf
CAP CER 75PF 630V NP0 1812 datasheet.pdf
FIXED IND 120NH 43A 0.25 MOHM datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 9 Position Panel Mount, Through Hole Solder datasheet.pdf
IC MCU ARM7 126KB FLASH 64LFCSP datasheet.pdf
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 12V datasheet.pdf
CONN HEADER 8POS 3.81MM GREEN datasheet.pdf
CAP ALUM 0.33UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf