Vishay Semiconductor/Diodes Division Z4KE110A-E3/73
Z4KE110A-E3/73 picture photo
Mfg. Part Number
Z4KE110A-E3/73
Brief Description
DIODE ZENER 110V 1.5W DO204AL
Datasheet Download
Z4KE110A-E3/73.pdf
Availability of Z4KE110A-E3/73
QUANTITY
Z4KE110A-E3/73 Order Process
Ship out your order
Specifications of Z4KE110A-E3/73
Internal Part NumberEIS-Z4KE110A-E3/73
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Series-
PackagingTape & Box (TB)
Voltage - Zener (Nom) (Vz)110V
Tolerance±5%
Power - Max1.5W
Impedance (Max) (Zzt)600 Ohm
Current - Reverse Leakage @ Vr500nA @ 83.2V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If1V @ 500mA
Operating Temperature-55°C ~ 150°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)Z4KE110A-E3/73
Related LinksZ4KE110, Z4KE110A-E3/73 Datasheet, Vishay Semiconductor/Diodes Division Distributor
Z4KE110A-E3/73 Details Description
Related parts for Z4KE110A-E3/73
CONN HEADER 6POS VERT .250 AU datasheet.pdf
FIXED IND 47UH 919MA 315.6 MOHM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS .156 EYELET datasheet.pdf
RES SMD 59 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CAP FILM 0.068UF 10% 400VDC RAD datasheet.pdf
RES 330 OHM 3/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 75W datasheet.pdf
RES 10K OHM 5W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 22UF 10V X5R 1210 datasheet.pdf
CAP FILM 0.12UF 5% 400VDC RAD datasheet.pdf
2200UF 40V 21X38MM 125C 8000H datasheet.pdf