Taiyo Yuden LAN02KR220J
LAN02KR220J picture photo
Mfg. Part Number
LAN02KR220J
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 22UH 235MA 1.5 OHM TH
Datasheet Download
LAN02KR220J.pdf
Availability of LAN02KR220J
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
LAN02KR220J Order Process
Ship out your order
Specifications of LAN02KR220J
Internal Part NumberEIS-LAN02KR220J
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLLA(L,N,P)02 Series 06/Mar/2012
Standard Package500
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesLA
PackagingBulk
Type-
Material - Core-
Inductance22µH
Tolerance±5%
Current Rating235mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)1.5 Ohm Max
Q @ Freq40 @ 2.52MHz
Frequency - Self Resonant17MHz
Operating Temperature-25°C ~ 105°C
Frequency - Test2.52MHz
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseAxial
Size / Dimension0.094" Dia x 0.142" L (2.40mm x 3.60mm)
Height - Seated (Max)-
Supplier Device PackageAxial
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LAN02KR220J
Related LinksLAN02, LAN02KR220J Datasheet, Taiyo Yuden Distributor
LAN02KR220J Details Description
Related parts for LAN02KR220J
IC OPAMP GP 300KHZ RRO 8SO datasheet.pdf
CONN HEADER 10POS 1MM VERT GOLD datasheet.pdf
RES 4.78 OHM 10W 0.5% WW AXIAL datasheet.pdf
1-CH I/O UNIT (NPN) datasheet.pdf
IC LED Driver DC DC Regulator PWM Dimming 930mA (Flash) Camera Flash 16-DSBGA (2.12x2.50) datasheet.pdf
FIXED IND 100UH 1.3A 190 MOHM datasheet.pdf