Taiyo Yuden LAN02TA120J
LAN02TA120J picture photo
Mfg. Part Number
LAN02TA120J
Brief Description
FIXED IND 12UH 280MA 1 OHM TH
Datasheet Download
LAN02TA120J.pdf
Availability of LAN02TA120J
QUANTITY
LAN02TA120J Order Process
Ship out your order
Specifications of LAN02TA120J
Internal Part NumberEIS-LAN02TA120J
Standard Package2,000
SeriesLA
PackagingTray
Type-
Material - Core-
Inductance12µH
Tolerance±5%
Current Rating280mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)1 Ohm Max
Q @ Freq40 @ 2.52MHz
Frequency - Self Resonant22MHz
Operating Temperature-25°C ~ 105°C
Frequency - Test2.52MHz
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseAxial
Size / Dimension0.094" Dia x 0.142" L (2.40mm x 3.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LAN02TA120J
Related LinksLAN02, LAN02TA120J Datasheet, Taiyo Yuden Distributor
LAN02TA120J Details Description
Related parts for LAN02TA120J
IC REG FLYBACK INV ISO 16SOIC datasheet.pdf
RES SMD 887K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
FAN AXIAL 92X38.5MM 115VAC TERM datasheet.pdf
RES 4.64K OHM 1/10W .5% AXIAL datasheet.pdf
RES 309K OHM 3/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
VARISTOR 18.7V 250A DISC 7MM datasheet.pdf
D4SL-N3NDG-DN datasheet.pdf
6P 4C 2W VERT XCHD RIGHT WK datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 0.8-3.63V 50W datasheet.pdf
CONVERT DC/DC VTM 24V 12A SMD datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS INLINE SKT datasheet.pdf