Taiyo Yuden LAN02TA221J
LAN02TA221J picture photo
Mfg. Part Number
LAN02TA221J
Brief Description
FIXED IND 220UH 75MA 13 OHM TH
Datasheet Download
LAN02TA221J.pdf
Availability of LAN02TA221J
QUANTITY
LAN02TA221J Order Process
Ship out your order
Specifications of LAN02TA221J
Internal Part NumberEIS-LAN02TA221J
Standard Package2,000
SeriesLA
PackagingTray
Type-
Material - Core-
Inductance220µH
Tolerance±5%
Current Rating75mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)13 Ohm Max
Q @ Freq50 @ 796kHz
Frequency - Self Resonant4.8MHz
Operating Temperature-25°C ~ 105°C
Frequency - Test796kHz
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseAxial
Size / Dimension0.094" Dia x 0.142" L (2.40mm x 3.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LAN02TA221J
Related LinksLAN02, LAN02TA221J Datasheet, Taiyo Yuden Distributor
LAN02TA221J Details Description
Related parts for LAN02TA221J
IC ADC 10BIT 1.8V 65MSPS 257-BGA datasheet.pdf
SENSOR TEMPERATURE I2C 8UMAX datasheet.pdf
Connector Receptacle, Pass Through 27 Position 0.100" (2.54mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
TRIAC SENS GATE 400V 1A TO92 datasheet.pdf
RES SMD 7.15 OHM 1W 1812 WIDE datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 200V RADIAL datasheet.pdf
MOSFET N-CH 900V 32A PLUS247 datasheet.pdf
CC-LINK CONTROLLER datasheet.pdf
CONN HDR 28POS 2.54MM T/H GOLD datasheet.pdf
IC FLYBACK CTLR 100V ISO 16MSOP datasheet.pdf
44POS F H.D FILT. TY4 datasheet.pdf